Wydarzenia, nowości

Nagrania z wykładu i spotkania z prof. Fulfordem dostępne tutaj.

Szanowni Czytelnicy i Przyjaciele ETYKI,

Mamy kilka dobrych wiadomości.

1. Na stronie ETYKI pojawił się pierwszy nowy tekst opublikowany przed publikacją kompletnego numeru. Niestety, ta forma publikacji jest niedoskonała. Postaramy się dopracować stronę informatycznie.
  2. Artykuł na stronie jest to pierwszy tekst udostępniony przez ETYKĘ w języku angielskim. Więcej o dwujęzyczności ETYKI napiszemy w „Od redakcji” kompletnego numeru.
  3. W ciągu najbliższych kilku tygodni na stronie pojawią się trzy kompletne numery czasopisma, w tym dwa tematyczne.
  4. Mamy nadzieję w niedługiej przyszłości mięć więcej informacji tutaj i na stronie o dalszych planach, kolejnych numerach i ogólnym rozwoju czasopisma.

Nieustająco zapraszamy do składania tekstów.

Redakcja.

Etyka została partnerem cyklu konferencji interdyscyplinarnych pod nazwą Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne. Na podstronie Seminariów można się zapoznać z materiałami z dotychczasowych edycji.

Rada naukowa Etyki powiększyła się o kilka nazwisk:

Joanna Nowicki, Professeur des universités à l’UCP (Université de Cergy-Pontoise); Sciences po Saint Germain-en-Laye
Joanna Regulska, Rutgers, The State University of New Jersey
Wlodek Rabinowicz, Lund University, London School of Economics
John Skorupski, Emeritus Professor of Moral Philosophy, School of Philosophical and Anthropological Studies, University of St Andrews
Ruven Ogien, CNRS, Paris
Agnieszka Marie Jaworska, Center for Ethics, Univ. of California, Riverside
Róbert H. Haraldsson, University of Iceland
Nigel Dower, University of Aberdeen

Zostaliśmy patronem konferencji organizowanej przez Koło Naukowe Bioetyki Uniwersytetu Warszawskiego pt. „Nowy Wspaniały Człowiek”Konferencja odbędzie się 16 maja (sobota) 2015 r. w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego w sali nr 4. Serdecznie zapraszamy.

Wielkie teorie etyczne współczesności – konferencja
WTEW_plakat_A2_internet

W dniach 29-30 czerwca 2015 r. odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Wielkie teorie etyczne współczesności”, zorganizowana przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Polskie Towarzystwo Filozoficzne oddział w Olsztynie
Termin konferencji: 29-30 czerwca 2015 r.
Adres: Zamek Kapituły Warmińskiej (Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie), ul. Zamkowa 2, Sala Kromera
Typ konferencji: ogólnopolska, naukowa, płatna, otwarta
Organizator: Instytut Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Polskie Towarzystwo Filozoficzne oddział w Olsztynie
Więcej można przeczytać na stronach
wielkieteorieetyczne.blogspot.com

Formularz zgłoszeniowy

Zakończyliśmy projekt digitalizacji archiwum „Etyki”.  Na stronie www dostępne są już wszystkie archiwalne roczniki „Etyki” w formie cyfrowej z możliwością wyszukiwania słów i fraz. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do korzystania.