Ogłoszenia

Informacja dla autorów, recenzentów i czytelników

2021-09-17

Szanowni Państwo,

Część z Państwa nie otrzymywała od nas informacji o recenzjach, przyjęciu tekstów, albo kolejnych krokach procesu wydawniczego. Wynikało to m.in. z powtarzającego się problemu pomiędzy systemami IT, który sprawiał że e-maile od nas nie były do Państwa wysyłane. W połączeniu z rozmaitymi czynnikami ludzkimi spowodowało to spore opóźnienia i brak przepływu informacji. Szczególnie dotyczy to osób zainteresowanych okolicznościowym tomem o prawach zwierząt. Bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Robimy wszystko, aby nadrobić wszelkie zaległości. Dokładamy wszelkich starań, aby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła. Z każdą zainteresowaną osobą będziemy się kontaktować indywidualnie, ale w razie wątpliwości jesteśmy już dla Państwa dostępni mailowo. Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość.

Przeczytaj więcej na temat Informacja dla autorów, recenzentów i czytelników

Etyka istnieje od 1966 roku. Jest miejscem wymiany idei dla filozofów moralności. Publikujemy artykuły z zakresu etyki teoretycznej, etyki stosowanej, historii etyki i historii idei etycznych. Poza pracami ściśle teoretycznymi zamieszczamy artykuły poświęcone psychologii i socjologii moralności, dydaktyce etyki filozoficznej a także aktualnym kontrowersjom moralnym. Kładziemy nacisk na oryginalność, klarowność i rzetelność badawczą publikowanych u nas prac. Artykuły ukazujące się na naszych łamach recenzują anonimowo czołowi specjaliści z zakresu etyki filozoficznej.

Czasopismo ukazuje się dwa razy do roku, a teksty przyjęte do publikacji są dostępne na zasadach on-line first bezpośrednio po przyjęciu do publikacji. Wszelkie teksty ukazujące się w Etyce są dostępne na zasadach Open Access bez jakichkolwiek opłat zarówno dla czytelników jak i autorów.